Aktualności

Dzielnicowi z Włoszakowic zatrzymali sprawcę włamania do domu i odzyskali skradzione mienie

Data publikacji 05.04.2024

Dzielnicowi z Włoszakowic zatrzymali sprawcę włamania do domu w miejscowości wypoczynkowej Boszkowo. Okazał się nim 65-letni mieszkaniec gminy Włoszakowice. Policjanci odzyskali większość przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

Kiedy 1 kwietnia br. właścicielka jednego z domów w Boszkowie przyjechała po dłuższej nieobecności na swoją posesję letniskową stwierdziła włamanie do domu. Nieznany sprawca wyłamał drzwi wejściowe do budynku, zerwał kłódki w budynku gospodarczym i skradł różne przedmioty warte kilka tysięcy złotych. Były to m.in. rowery, kosiarki do trawy, odkurzacze, grzejniki elektryczne, monitor komputerowy, żelazko itp.

Dzielnicowi z Włoszakowic już następnego dnia ustalili tożsamość sprawcy przestępstwa. To 65-letni mieszkaniec miejscowej gminy. Mundurowi pojechali do jego domu i okazało się, że mężczyzna posiadał na swojej posesji większość przedmiotów skradzionych w wyniku włamania. Pokrzywdzona odzyskała skradzione mienia, a sprawca trafił do policyjnego aresztu.

3 kwietnia br. śledczy ogłosili podejrzanemu zarzut dokonania kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia. Podejrzany w przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa.

 

Monika Żymełka

Powrót na górę strony