Aktualności

14. rocznica śmierci st. sierż. Leszka Ratajczaka. Pamiętamy!

Data publikacji 08.04.2024

Pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie mł. insp. Sławomir Glapiak wraz z zastępcą mł. insp. Pawłem Prałatem uczcili rocznicę śmierci st. sierż. Leszka Ratajczaka. Policjant 14 lat temu poniósł śmierć na służbie.

7 kwietnia 2010 r. około godziny 19:00 w miejscowości Lipno, na drodze krajowej nr 5, starszy sierżant Leszek Ratajczak podczas wykonywania obowiązków służbowych, wyjeżdżając z terenu posesji oznakowanym radiowozem, został uderzony w lewy bok pojazdu przez kierującego motocyklem, który jechał ul. Leszczyńską w kierunku Leszna. W wyniku odniesionych obrażeń policjant zmarł. Miał 32 lata.

Pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie mł. insp. Sławomir Glapiak wraz z zastępcą mł. insp. Pawłem Prałatem uczcili pamięć tragicznie zmarłego na służbie funkcjonariusza, w jego 14. rocznicę śmierci. W miejscu pochówku Leszka Ratajczaka zapalili znicz i oddali honor Koledze.

Leszku, pamiętamy! Spoczywaj w pokoju.

Symboliczny znicz pamięci odpalany jest także w każdą rocznicę śmierci funkcjonariuszy oraz w Dniu Wszystkich Świętych pod tablicą upamiętniającą śmierć poległych na służbie policjantów. Tablica znajduje się w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie na ul. 17 stycznia 8.

 

Monika Żymełka

 

  • #1
  • #2
Powrót na górę strony