Aktualności

Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie

Data publikacji 17.04.2024

Podczas dzisiejszej uroczystej zbiórki w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie powierzono obowiązki nowemu Komendantowi. Został nim insp. Piotr Gorynia, który przez ostatnie 10 lat dowodził gostyńską jednostką. Udział w uroczystości wziął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut.

Dzisiaj, 17 kwietnia br. o godz. 13.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie odbyła się uroczysta zbiórka. Nastąpiło zdanie i objęcie stanowiska komendanta. Udział w uroczystości wziął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut oraz kadra kierownicza leszczyńskiej jednostki.

Spotkanie rozpoczęto od złożenia meldunku dowódcy uroczystości podinsp. Krzysztofa Kubiaka, Pierwszemu Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomirowi Piekutowi.

Zgodnie z ceremoniałem policyjnym przebieg takiego wydarzenia ma swoje ścisłe ramy. Podczas uroczystości do sali wprowadzono sztandar Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. W tak podniosłej atmosferze Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podkom. Paweł Mikołajczak odczytał rozkazy personalne.

Młodszy inspektor Sławomir Glapiak złożył meldunek I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu o zdaniu obowiązków komendanta, natomiast insp. Piotr Gorynia zameldował gotowość do objęcia obowiązków Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie.

Inspektor Piotr Gorynia do Policji wstąpił 20 maja 1996r. Wykształcenie wyższe zdobył na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2007 roku ukończył szkolenie zawodowe dla absolwentów szkół wyższych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

Od 1998 roku związany był z pionem kryminalnym, gdzie pełnił służbę na różnych stanowiskach, aż do 2010 roku kiedy to został Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego. W 2013 roku został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu, a od kwietnia 2014 roku Komendantem Powiatowym Policji w Gostyniu.

Lata w policyjnym mundurze zaowocowały nadaniem insp. Piotrowi Goryni: Brązowego Krzyża Zasługi, Brązowej, Srebrnej oraz Złotej Odznaki „Zasłużony Policjant”, a także Srebrnego Medalu za Długoletnią Służbę.

 

Monika Żymełka

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
Powrót na górę strony