Aktualności

Chciały zainwestować – padły ofiarami oszustów, straciły 50 tysięcy złotych

Data publikacji 19.04.2024

Kolejne dwie osoby padły ofiarą oszustów. Chciały pomnożyć swoje oszczędności, a niestety ich konta zostały wyczyszczone do zera. Policja ostrzega i apeluje o ostrożność!

Praktycznie każdego dnia do leszczyńskiej Policji zgłaszają się osoby, które stały się ofiarą oszustów. Pokrzywdzeni tracą oszczędności całego życia od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Są to kobiety i mężczyźni, młodsi i starsi. Nie ma reguły!

Oszuści kontaktują się z nami telefonicznie. Podają się za pracowników banku, giełdy, Policji oraz różnych instytucji lub firm zajmujących się „pomnażaniem pieniędzy”.

I w tym momencie MUSI zwiększyć się nasza czujność! Nie ma łatwego i szybkiego sposobu na wzbogacenie się lub pomnożenie swoich oszczędności. Nie wchodźmy w polemikę i jakąkolwiek rozmowę z tymi osobami. Przerwijmy połączenie! Nie instalujmy na swoich urządzeniach (telefonach, laptopach) nieznanych aplikacji. Najczęściej po ich pobraniu, oszuści przejmują całkowitą kontrolę nad naszym urządzeniem, a następnie kontem bankowym. Nie dość, że wybierają z niego wszystkie oszczędności to jeszcze zaciągają na nas kredyty! Które potem to my musimy spłacać!

Niestety sami doprowadzamy do tego, że nas oszukano. Brak rozwagi, ostrożności, chęć zysku doprowadzają do tragedii.

W taki właśnie sposób zostały w oststnich dniach oszukane dwie mieszkanki naszego regionu. Jedna z nich była przekonana, że inwestuje na giełdzie, a druga w kryptowaluty. Łącznie utraciły 50 tysięcy złotych.

 

Monika Żymełka


 

Powrót na górę strony