Aktualności

Z senioralnymi „studentami” o cyberbezpieczeństwie

Data publikacji 15.05.2024

St. post. Ernest Karaś przyjął zaproszenie uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie. Rozmawiał z seniorami o cybezagrożeniach, metodach działania oszustów internetowych i o szeroko rozumianym bezpieczeństwie osób starszych.

Spotkanie odbyło się 14 maja br. w Bibliotece Miejskiej w Lesznie. St. post. Ernest Karaś jest policjantem Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Na co dzień zajmuje się sprawami, w których sprawcy przestępstw działają za pośrednictwem internetu. Zdobytą wiedza podczas prowadzonych dochodzeń postanowił podzielić się z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie.

Podczas prelekcji policjant przedstawił uczestnikom zagrożenia czyhające na użytkowników internetu np. podczas robienia zakupów w internecie, inwestowania swoich oszczędności, czy korzystania z mediów społecznościowych. Omówił przykładowe metody działania oszustów. Uwrażliwił na zawieranie znajomości w sieci i odpowiadanie na oferty matrymonialne.

Atmosfera spotkania była bardzo przyjemna, „studenci” uniwersytetu aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania, a na koniec rozwiązali tematyczny quiz.

 

Monika Żymełka

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
Powrót na górę strony