Aktualności

Powołanie Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie

Data publikacji 23.05.2024

Z dniem 23 maja br. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk powołał na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie insp. Piotra Gorynię, który pełnił obowiązki szefa leszczyńskich policjantów od dnia 17 kwietnia br.

Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się w dniu 23 maja br. w samo południe w budynku Komendy Miejskiej Policji w Lesznie przy udziale Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Olczyka, Prezydenta Miasta Leszna, Starosty Leszczyńskiego, reprezentanta Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, komendantów służb mundurowych i dyrektorów, naczelników instytucji współpracujących z leszczyńską Policją oraz kadry kierowniczej leszczyńskiej jednostki.

Zgodnie z tradycją i ceremoniałem uroczystą zbiórkę rozpoczął meldunek złożony przez dowódcę uroczystości Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu oraz wprowadzenie pocztu sztandarowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. W dalszej kolejności zastępca Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej podkom. Paweł Mikołajczak odczytał rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu o powołaniu insp. Piotra Goryni na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie.

Następnie nastąpiło przywitanie ze sztandarem insp. Piotra Goryni i złożenie meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu o objęciu obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie.

Przemówienia okolicznościowe oprócz insp. Tomasza Olczyka wygłosili Prezydent Miasta Leszna i i Starosta Leszczyński.

Po zakończonej zbiórce nowo powołany Komendant przyjął liczne życzenia i gratulacje.

 

Monika Żymełka


 


 


 


 


 

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
Powrót na górę strony