Aktualności

Debata ewaluacyjna w Osiecznej

Data publikacji 06.06.2024

W Gminnym Ośrodku i Biblioteka w Osiecznej odbyła się debata, w której udział wzięli mieszkańcy gminy. Było to spotkanie ewaluacyjne mające na celu wypracowanie wspólnych rozwiązań w odniesieniu do postulatów złożonych podczas ubiegłorocznej debaty.

Debata odbyła się 5 czerwca br. o godz. 16.00. Udział w niej wzięli m.in. przedstawiciele leszczyńskiej Policji na czele z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie mł. insp. Sławomirem Glapiakiem, Starosta Leszczyński Maciej Wiśniewski, Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna Sławomir Kosmalski.

Na wstępie spotkania Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Krzysztof Kubiak przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie gminy Osieczna, wnioski złożone przez mieszkańców gminy podczas ubiegłorocznej debaty oraz stopień ich realizacji. Naczelnik przypomniał o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja Komenda”.

Następnie głos zabrał Starosta Leszczyński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna.

W dalszej kolejności odbyło się debatowanie. Uczestnicy spotkania zadawali pytania, składali wnioski i prośby do różnych instytucji, w tym Policji. Między innymi zwracano uwagę na tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, sugerowane pewne rozwiązania komunikacyjne oraz dotyczące zmiany organizacji ruchu. Rozmawiano także o zabezpieczeniu sezonu letniego w miejscowości letniskowej.

 

Monika Żymełka

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
Powrót na górę strony