Aktualności

„Jednośladem bezpiecznie do celu” – wspólna akcja policjantów i uczniów klasy policyjnej

Data publikacji 07.06.2024

Policjanci wraz z uczniami klasy policyjnej z III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie przypominali kierującym jednośladami podstawowe przepisy i zasady bezpieczeństwa. Podczas wspólnych działań rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe.

Policja prowadzi ogólnopolską akcję pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa i kształtowanie właściwych postaw i zachowań.

Leszczyńscy policjanci w ramach wspomnianej akcji zaprosili do współuczestnictwa potencjalnych kandydatów na przyszłych stróżów prawa – uczniów jednej z klas o profilu policyjnym z III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie.

Wspólnie wybrali się w rejon dróg rowerowych w mieście, gdzie napotkanym kierującym rowerami oraz hulajnogami elektrycznymi przypominali zasady bezpiecznego poruszania się, prawa i obowiązki kierowców jednośladów oraz rozdawali zwiększające bezpieczeństwo elementy odblaskowe.

Taka akcja uczniów w terenie jest  dla nich lekcją nauki bezpieczeństwa, obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także możliwością przybliżenia zawodu policjanta.

 

Monika Żymełka

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
Powrót na górę strony