Aktualności

Stracił prawo jazdy za niebezpieczną jazdę pod prąd na drodze ekspresowej

Data publikacji 01.07.2024

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 69-letniemu mieszkańcowi powiatu gostyńskiego za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Kierujący mercedesem jechał drogą ekspresową s5 „pod prąd” i spowodował kolizję z innym pojazdem.

Sytuacja miała miejsce wczoraj, 30 czerwca br. około godz. 13.00. Oficer dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że na drodze ekspresowej s5 pomiędzy węzłami Święciechowa, a Leszno Zachód jedzie „pod prąd” kierujący mercedesem, który doprowadził do kolizji z innym pojazdem.

Policjanci zastali na miejscu stojących na pasie awaryjnym uczestników zdarzenia. Z ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący mercedesem 69-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego chcąc skierować się na Wrocław na węźle Święciechowa wjechał w nieprawidłową jezdnię i pojechał w przeciwnym kierunku. Po drodze doprowadził do kolizji tj. zderzenia bocznego z jadącym prawidłowo oplem. Sprawca zdarzenia tłumaczył policjantom, że w taki sposób poprowadziła go telefoniczna nawigacja. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 69-latkowi prawa jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Teraz jego sprawa trafi do sądu, które zadecyduje o wymiarze kary dla mężczyzny oraz o terminie zatrzymania uprawnień do kierowania.

 

Monika Żymełka

Powrót na górę strony