Aktualności

Szybkie zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniem i odzyskanie mienia wartego 30 tysięcy złotych

Data publikacji 04.07.2024

W zaledwie kilka godzin po włamaniu do lombardu leszczyńscy policjanci zatrzymali sprawcę przestępstwa. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna w centrum Leszna pokonał siłowo szybę i kratę do lombardu, po czym z wnętrza skradł towar warty ponad 30 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia.

Do zdarzenia doszło 1 lipca br. w nocy. Już z rana oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że nieznany sprawca włamał się do jednego z lombardów w centrum Leszna. Na miejscu stwierdzono wybitą szybę na tyłach budynku oraz rozgiętą siłowo lewarkiem kratę zabezpieczającą okno. Sprawca wszedł do środka lokalu skąd skradł biżuterię, smartwatche i telefony komórkowe. Wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 30 tysięcy złotych.

Kryminalni już po kilku godzinach na terenie województwa lubuskiego zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. To 42-letni mieszkaniec Wschowy. Do zatrzymania doszło w jego domu. Tam też, podczas przeszukania mieszkania, policjanci znaleźli torbę z zawartością całości skradzionego mienia z leszczyńskiego lombardu.

42-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ogłosili mu zarzut kradzieży z włamaniem popełnionej w warunkach recydywy.

3 lipca br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci oddania pod policyjny dozór i poręczenia majątkowego. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia.

 

Monika Żymełka

 

Powrót na górę strony