Aktualności

Wizyta Delegacji Regionu IPA Leszno w Jindřichův Hradec Czechy

W ramach międzynarodowej współpracy, delegacja Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Regionu IPA Leszno, Piotr Biliński, Ireneusz Skrzypczak, Dorota Andrzejewska i Mariola Wiśniewska, udała się do czeskiego miasta Jindřichův Hradec, pięknego zabytkowego miasta położonego nad rzeką Neżarką.

Na miejscu przywitali Nas koledzy z Regionu IPA Jindřichův. Następnie udaliśmy się do hotelu Vajgar, położonego w centrum miasta. Po zakwaterowaniu odbyło się uroczyste powitanie zaproszonych gości z IPA.

Kolejnym punktem programu była uroczysta kolacja. Czas spędzony na biesiadowaniu minął bardzo szybko.

Następnego dnia około 10:00 udaliśmy się do miejscowości Pelhrimov, na spotkanie z Komendantem Policji płk mgr Jaromirem Stepanek, w miejscowej jednostce Policji. Podczas wizyty zapoznaliśmy się z działalnością jednostki, obejrzeliśmy siłownię i salę sportową, a także podziwialiśmy zbiory historycznego umundurowania i uzbrojenia.

Komendant pokazał nam także radiowozy, sprzęt używany na co dzień przez policjantów Policji drogowej.

Po spotkaniu udaliśmy się na zwiedzanie warzelni piwa Poutnik gdzie zapoznaliśmy się z technologią produkcji, obejrzeliśmy zakład oraz skosztowaliśmy warzonego piwa.

O godzinie 19:00 udaliśmy się na uroczysty Bal Służb Mundurowych. Do tańca przygrywała Orkiestra Reprezentacyjna Policji z Pragi.

W trakcie Balu zostały wręczone upominki, a zabawa zakończyła się w późnych godzinach nocnych.

 

Trzeciego dnia pobytu, po śniadaniu zostaliśmy pożegnani przez naszych kolegów z IPA i wyjechaliśmy w drogę powrotną do Leszna.

Powrót na górę strony