Aktualności

15 rocznica powstania Regionu IPA Leszno 26 -29 maj 2011

14.07.2011r.

15 rocznica

powstania Regionu IPA Leszno

26 -29 maj 2011r.

ipa_leszno26 maja 2011 roku, po czterech miesiącach intensywnych przygotowań Komitet Organizacyjny w składzie:Dorota Andrzejewska, Mirosław Kamiński, Piotr Biliński, Ireneusz Skrzypczak, Maciej Turek, Jacek Urban, Lech Walczak, Marek Zimnoch przywitał delegacje zagraniczne w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie.

 

15 rocznica

powstania Regionu IPA Leszno

26 -29 maj 2011r.

 

ipa_leszno.jpg

 

                                      26 maja 2011 roku, po czterech miesiącach intensywnych przygotowań Komitet Organizacyjny w składzie:Dorota Andrzejewska, Mirosław Kamiński, Piotr Biliński, Ireneusz Skrzypczak, Maciej Turek, Jacek Urban, Lech Walczak, Marek Zimnoch przywitał delegacje zagraniczne w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie. Przybyły delegacje IPA z: Galanty (Słowacja), Limburgii – Nord (Holandia), Paks i Sopron ( Węgry), Slavonic (Czechy) oraz Helsinek (Finlandia). Nasi goście zostali zakwaterowani w Ośrodku Agroturystycznym „Zielona Smyczyna” koło Leszna. O godz. 19.00 w trakcie powitalnej kolacji przewodnicząca przedstawiła w dużym skrócie program obchodów, następnie rozpoczęły się rozmowy policyjnych przyjaciół. W kontaktach z zagranicznymi gośćmi w trakcie ich całego pobytu w Lesznie pomagała Alicja Zimnoch, tłumacząc w języku angielskim i fińskim. O godz.23.00 z lotniska w Berlinie dojechali do Smyczyny Anti i Jukka z Finlandii.

27 maja br. o godz. 11.00 na ul. Słowiańskiej – popularnym leszczyńskim deptaku - dla upamiętnienia naszego jubileuszu policjanci - członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji z Czech, Węgier, Holandii, Finlandii, Słowacji i Polski odsłonili tablicę okolicznościową „Łapa niedźwiedzia”. Po wspólnym zdjęciu na tle pięknego leszczyńskiego ratusza udaliśmy się na spotkanie z Prezydentem Miasta Leszna Tomaszem Malepszym.  Prezydent po przywitaniu naszych gości opowiedział o Lesznie jego ludziach, historii, tradycji i bezpieczeństwie. Na zakończenie spotkania każda  delegacja wręczyła włodarzowi miasta upominek promujący ich kraj.

Po zjedzeniu szybkiego posiłku w restauracji „United Chicken” pokazaliśmy kolegom „Galerię Leszno”.

O godz. 18.00 w „Zielonej Smyczynie” rozpoczęła się Jubileuszowa Gala na, którą przybyli: Prezydent SP IPA kol. Arkadiusz Skrzypczak, Prezes Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej kol. Tadeusz Mnich, skarbnik WGW kol. Piotr Szymurski i kol. Witold Drzażdżyński Przewodniczący Regionu IPA Poznań, Kanclerz Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie Ryszard Karmoliński, Komendant Straży Pożarnej w Lesznie Robert Baran, Przewodniczący Regionu IPA Gostyń i Obra, zasłużeni dla SP IPA, koleżanki i koledzy z Regionu IPA Leszno oraz sympatycy naszego stowarzyszenia.

Pierwszym punktem było wręczenie przez Prezydenta SP IPA odznak i certyfikatów i wyróżnień. Dorota Andrzejewska, Piotr Biliński, Mirosław Kamiński, Piotr Kamiński, Adam Maćkowiak, Ireneusz Skrzypczak, Maciej Turek, Teresa Urban i Marek Zimnoch - założyciele IPA w Lesznie otrzymali Odznaki Okolicznościowe „XV-lat Regionu IPA Leszno”. 10 osobom wręczono legitymacje „Zasłużony dla SP IPA”. Następnie 34 osobom wręczono Certyfikaty i Odznaki 5, 10, 15 lat IPA nadane przez Prezydium Regionu IPA Leszno. Dwie osoby otrzymały, z rąk Prezydenta SP IPA, Odznakę „10 lat w IPA”. Kolejnym punktem programu był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Marynia” ze Święciechowy, który w trzech odsłonach zaprezentował poloneza i mazura, następnie tańce irlandzkie a na zakończenie tańce z lat 60-tych. Po wyśmienitej kolacji uczestnicy spotkania bawili się przy skocznej muzyce, a atrakcją był występ „Elvisa Presleya”, którego muzyka jest wiecznie żywa. O godz. 23.00 odbył się pokaz sztucznych ogni. Naszą galę zakończyła piosenka „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina” wylansowana przez zespół „Bayer Full”. Pokazała ona, że Polacy to naród, który dobrze pracuje i wesoło się bawi, a że tańca nigdy nie za dużo, na parkiecie uczestnicy gali bawili się do późna.

28 maja 2011 roku po śniadaniu wspólnie z delegacjami zagranicznymi udaliśmy się na leszczyński Rynek gdzie odbywały się imprezy związane z „Dniami Leszna”. Każda z delegacji miała czas wolny na zwiedzanie Leszna, degustację piwa w ogródku wiedeńskim i zakupy. Następnie spacerkiem dotarliśmy do kompleksu „Camel Gronowo”. Koledzy z Galanty opowiedzieli nam, że zgubili się podczas zwiedzania Leszna, a że są policjantami zatrzymali samochód i jego właściciel przywiózł ich na miejsce spotkania. Stwierdzili, że Polacy to „dobrzy ludzie”. Po południu odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Strzelecki z okazji XV-lecia Regionu IPA Leszno, który prowadzili instruktorzy i sędziowie strzelectwa sportowego: Stanisław Andrzejewskiego, Marek Zimnoch i Paweł Zimnoch. Najlepiej strzelali: drużynowo – Finowie Jukka Hytonen i Veijo Rissanen, indywidualnie Jukka Hytonen i Alicja Zimnoch, a do zapadek najcelniej i najszybciej strzelał Marek Nyczka. Nasze obchody zakończyło spotkanie „przy grillu” przygotowane przez członków Regionu IPA Leszno oraz ich żony, które serwowały ciasta: keks po słowacku, placek biskupa, szarlotkę, babkę, rogaliki i placek z rabarbarem. Przygotowano również bigos, śledzie w occie, ryby opiekane, szynki, kiełbasę, kaszankę itp. Spotkanie kończące obchody 15-lecia IPA w Lesznie trwało do późnej nocy. Rano po śniadaniu pożegnaliśmy naszych gości.

Oprac. Dorota Andrzejewska, Marek Zimnoch

 

MATERIAŁ FOTO Z JUBILEUSZU:

{galeria}IPA/jubileusz{/galeria}

 

 

Powrót na górę strony