Aktualności

WIZYTA REGIONÓW IPA Gyõr-Moson-Sopron , IPA Paks

29.08.2014r.

img_8360W dniach od 24 do 27 lipca Region IPA Leszno gościł dwie węgierskie delegacje IPA z Regionu Györ – Moson – Sopron oraz IPA Region Paks. Spotkanie to miało przede wszystkim związek z 95 – leciem powstania polskiej Policji.

Gości powitaliśmy podczas kolacji na Ranczo w malowniczej miejscowości Smyczyna gdzie dzięki uprzejmości właścicieli, Państwa Grześkowiaków zakwaterowaliśmy gości. Podczas kolacji, do późnego wieczora spędziliśmy czas na rozmowach i wymianie doświadczeń. W piątek 25 lipca około godz. 9.oo udaliśmy się do Leszna na spacer w centrum, gdzie zwiedziliśmy leszczyński Ratusz, obejrzeliśmy miasto z wieży ratuszowej. Pięknymi ulicami naszego miasta z gośćmi udaliśmy się na kawę. Po przepysznym przyjęciu w umundurowaniu galowym dotarliśmy do Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie. Tam odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Zaproszonych gości, policjantów i ich najbliższych przywitał Komendant Miejski Policji mł. insp. Piotr Leciejewski, który wspólnie ze swoim zastępcą dokonał wręczenia medali, nominacji i awansów na kolejne stopnie. W trakcie uroczystości Przewodniczący Regionu IPA w Lesznie Piotr Biliński i sekretarz Dorota Andrzejewska z okazji 15 lecia członkostwa w IPA wręczyli Hubertowi Białek - członkowi naszego regionu, okazjonalne odznaki wraz z certyfikatami. W dalszej kolejności I Wiceprezydent Sekcji Polskiej IPA Witold Drzażdzyński uhonorował medalem za zasługi dla IPA Sekcji Polskiej koleżankę Dorotę Andrzejewską i Mirosława Kamińskiego, którym serdecznie gratulujemy.

Po oficjalnej uroczystości o godz. 15.00 udaliśmy się do Jeziorek k/Osiecznej, gdzie odbywał się piknik rodzinny policjantów i pracowników Policji leszczyńskiej. Wspólnie zwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne. Po tańcach i wspaniałym jedzeniu późnym wieczorem wróciliśmy do Smyczyny. W dniu 26 lipca członkowie Regionu IPA Leszno oraz zaproszeni goście z Węgier udali się do Gniezna.  W przepięknym mieście powitali nas Przewodniczący Regionu IPA Gniezno Krzysztof Hernacki wraz z Mariuszem Jeżewskim. Przeszliśmy przez centrum miasta do Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha (Katedra Gnieźnieńska). Tam po zwiedzeniu i wysłuchaniu historii katedry przedstawionej przez kolegę Krzysztofa Hernackiego weszliśmy na wieżę widokową, z której mogliśmy podziwiać piękno miasta Gniezna.

W dniu 26 lipca w Gnieźnie odbywały się tradycyjne obchody połączone z festynem tzw. „Koronacji Królewskiej”, które od piętnastu lat przypominają tradycję i obyczaje początków polskiej państwowości. Mieliśmy okazję podziwiać historyczne stroje, także wojów i na własne oczy zobaczyć eliminacje turnieju łuczniczego. Oczywiście nie zabrakło regionalnych potraw i popitek.

Po wspaniałym obiedzie, wymianie podziękowań i podarunków przekazanych kolegom z Gniezna udaliśmy się do miejsca zakwaterowania.

Region IPA Leszno serdecznie dziękuje Krzysztofowi Hernackiemu i Regionowi IPA Gniezno za pomoc i wspaniałe przyjęcie w ich mieście.

Po powrocie, w Smyczynie odbył się turniej strzelecki w konkurencjach karabinku pneumatycznego połączony z grillem i biesiadowaniem, w którym udział wzięli członkowie regionu oraz goście. Zawody prowadził kolega Marek Zimnoch. Wieczór zakończyliśmy wręczeniem pucharów i dyplomów dla zwycięzców turnieju.

Przewodniczący Regionu IPA Leszno Piotr Biliński wraz z zarządem podziękował gościom za przyjazd, za wspaniałą atmosferę i przekazał upominki promujące region i miasto.

W dniu 27 lipca w godzinach porannych po śniadaniu pożegnaliśmy naszych gości z życzeniami szerokiej drogi.

                                                                                                               Piotr Biliński/foto: Marek Zimnoch, Piotr Biliński

{galeria}AKTUALNOSCI_2014/SIERPIEN/IPA{/galeria}

 

 


 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony