Realizacje wniosków z debaty

Debata o bezpieczeństwie w czasie sezonu letniego

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w debacie zorganizowanej w Boszkowie przez leszczyńską Policję. Spotkanie zorganizowano pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Tematem przewodnim debaty było bezpieczeństwo na terenie gminy Włoszakowice podczas sezonu letniego.

          Gmina Włoszakowice to rejon powiatu leszczyńskiego najliczniej odwiedzany przez turystów w sezonie letnim. W Boszkowie znajduje się Jezioro Dominickie, które podczas wakacyjnych weekendów odwiedza tysiące letników z regionu leszczyńskiego, ale także z województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Dlatego właśnie tutaj leszczyńska Policja postanowiła zorganizować debatę ze społeczeństwem w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa na tym terenie.

          6 czerwca br. do Ośrodka Wypoczynkowego „Sadyba” w Boszkowie na zaproszenie Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie insp. Krzysztofa Nowaka przybyło kilkadziesiąt osób, chcących porozmawiać o bezpieczeństwie w gminie Włoszakowice. Wśród gości byli przedstawiciele administracji samorządowej, instytucji i służb wspólnie z Policją dbających o bezpieczeństwo oraz mieszkańcy Boszkowa.

         Na wstępie głos zabrał szef leszczyńskich policjantów omawiając stan bezpieczeństwa na terenie gminy Włoszakowice. Następnie Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Lesznie kom. Krzysztof Kubiak przybliżył sposób i zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”. Głos zabrali także Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz Wójt Gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra.

         W dalszej części spotkania głos należał do zgromadzonych gości, którzy aktywnie uczestniczyli w debacie. Najczęściej poruszanymi tematami było zakłócanie ciszy nocnej przez właścicieli lokali gastronomicznych w sezonie letnim w miejscowości Boszkowo oraz poruszanie się łodziami motorowymi po Jeziorze Dominickim. Nie zabrakło głosów dotyczących tematyki żeglarskiej oraz z zakresu ruchu drogowego, np. problemów z parkowaniem na ulicy Dominickiej oraz bezpieczeństwa pieszych na tej ulicy.

         Na zakończenie debaty głos zabrał przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy, który poruszył tematy związane z podniesieniem poziomu bezpieczeństwa podczas prac polowych na wsi.

          Wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniu wypełniły anonimowe ankiety. Wnioski z ankiet zostaną uwzględnione przy organizacji kolejnej debaty. Natomiast zgłoszone postulaty wnikliwie przeanalizowane i w miarę możliwości wdrożone do realizacji.

 

Monika Żymełka

Powrót na górę strony