Realizacje wniosków z debaty

Park Jonstona i Chrobrego pod okiem kamery

29.08.2016r.

dsc_0650O kolejnych 9 kamer zwiększył się system monitorowania Leszna. Decyzją Zespołu ds. Monitoringu Miasta Leszna nowoczesne kamery zostały usytuowane na zmodernizowanej niedawno ulicy Bolesława Chrobrego oraz w Parku Jonstona. Ich uruchomienie powinno znacząco wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa w tych rejonach.

             26 sierpnia br. w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie spotkali się członkowie Zespołu ds. Monitoringu Miasta Leszna, pracownicy Urzędu Miasta w Lesznie oraz przedstawiciele firmy zajmującej się montażem kamer monitoringu na terenie miasta.
 
                Podczas spotkania oddano do użytku 9 nowoczesnych kamer, monitorujących dwa rejony Leszna, dotąd nie objęte monitoringiem miejskim. Jest to ulica Bolesława Chrobrego oraz Park Jonstona. Oba miejsca zyskały niedawno nowy wizerunek, a ich rewitalizacja była kosztowna.
 
             Lokalizacja kamer w tym rejonie oraz sposób ich umiejscowienia to wynik funkcjonowania Zespołu ds. Monitoringu Urzędu Miasta Leszna. Członkowie zespołu podczas planów modernizacyjnych na terenie Leszna precyzyjnie rozważają lokalizację nowych kamer oraz ulepszenie istniejącego już sytemu monitoringu. Wszystko z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa na terenie Leszna, zwiększeniu wykrywalności przestępstw i wykroczeń, w tym drogowych oraz o profesjonalnym funkcjonowaniu mającego powstać w przyszłości "centrum monitoringu".
 
          Obecnie Leszno monitorowane jest przez kilkadziesiąt kamer. Już trwają konsultacje w sprawie usytuowania monitoringu podczas zaplanowanej modernizacji ul. Osieckiej, drogi krajowej K-12 w obrębie miasta oraz na drogach łączących Leszno z nowo budowaną drogą S-5.
 
{galeria}AKTUALNOSCI_2016/SIERPIEN/MONITORING{/galeria}
Powrót na górę strony