Z Życia Policji

Srebrny strzał

18.09.2012r.

strzelanie_4W miniony weekend w Kaliszu odbyły się VIII Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej. Drugie miejsce zajęła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Członkiem trzyosobowego składu jest asp.szt. Piotr Janus – instruktor wyszkolenia strzeleckiego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

To już kolejna edycja tych zawodów. Do rywalizacji stanęło łącznie 117 zawodników, którzy reprezentowali służby mundurowe: Służbę Więzienną, Policję, Straż Graniczną, ABW a także koła strzeleckie. Konkurencje rozgrywano w dwóch kwalifikacjach: indywidualnej i zespołowej. Konkurencje to: strzelanie dokładne z odległości 50 metrów z karabinka kbk AKMS 7,62mm, strzelanie z broni krótkiej kaliber 9mm na odległość 25 metrów oraz tzw. „parszywa piętnastka". Jest to strzelanie dynamiczne, którego pomysłodawcami są wykładowcy Zakładu Technik Interwencyjnych i Szkolenia Strzeleckiego COSSW w Kaliszu. Należało oddać 15 strzałów w czasie 15 sekund na odległość 15 metrów. Jest to zadanie niezwykle trudne, które wymaga najwyższych umiejętności. W klasyfikacji drużynowej drugie miejsce zajął zespół Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Jednym z członków zespołu jest asp.szt. Piotr Janus – instruktor wyszkolenia strzeleckiego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. To kolejny sukces leszczyńskiego instruktora. Pierwsze miejsce zajęli policjanci z Legionowskiego Towarzystwa Strzeleckiego, a na ostatnim stopniu podium stanął zespół Straży Granicznej z Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie.

Każde takie zawody to okazja do spotkania innymi zawodnikami. To wymiana doświadczeń, ale także możliwość „podpatrywania” najlepszych. Nic tak nie rozwija jak wzajemna rywalizacja. Ciesząc się z dobrego wyszkolenia i sukcesów pozostaje mieć nadzieję, że umiejętności strzeleckie nie będą musiały być wykorzystywane zbyt często.