Z Życia Policji

Bezpieczne rozpoczęcie roku szkolnego

02.09.2013r.

galeria_7Dziś pierwszy dzień nowego roku szkolnego 2013/2014. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich wrócą do klas. To będzie także pracowity dzień dla leszczyńskich policjantów. Jak co roku funkcjonariusze dbać będą o bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły oraz o zachowanie ładu i porządku na terenie miasta i powiatu. 

Pierwszy dzień w szkole nie jest obciążony zajęciami. Młodzi ludzie spotkają się po wakacyjnej przerwie i z pewnością będą chcieli podzielić się wrażeniami. Przy okazji takich spotkań może dojść do zakłócenia porządku lub naruszeń prawa. Aby temu zapobiec policjanci Komendy Miejskiej Policji w Lesznie prowadzą działania „Bezpieczne rozpoczęcie roku szkolnego”.
Nacisk położony będzie na dwa wymiary: bezpieczeństwo na drodze i zakłócenia porządku publicznego. Liczne patrole skoncentrują się na przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. W tym miejscu warto przypomnieć wszystkim rodzicom, że wszelkiego rodzaju elementy odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo dzieci na drodze. Powinni o to zadbać zwłaszcza ci rodzice, których dzieci samodzielnie idą do szkoły, a także dojeżdżające na lekcje poza terenem miejskim. Mundurowi zajmą się również ujawnianiem przypadków łamania prawa takich jak sprzedaż napojów alkoholowych osobom nieletnim czy też przypadki zakłócania porządku publicznego przez osoby nieletnie.
Pierwsza akcja prewencyjna miała miejsce w niedzielę 1 września przed wejściem do galerii handlowej. Byli tam policjanci, którzy spotkali się z dziećmi. Najmłodsi i ci nieco starsi mogli zajrzeć do policyjnego radiowozu, a nawet ubrać hełm, kamizelkę i ochraniacze jakich policjanci używają w trakcie zabezpieczenia imprez masowych. Swój wóz wystawili także strażacy.
 
{galeria}AKTUALNOSCI_2013/WRZESIEN/SZKOLA{/galeria}
Powrót na górę strony