Z Życia Policji

Policjanci na trasie triathlonu

02.09.2013r.

triathlon_osieczna_2013_4Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie wystartowali w Osieczna Triathlon Cup 2013r. Dbanie o tężyznę fizyczną oraz aktywne spędzanie wolnego czasu to gwarancja tego, że o bezpieczeństwo obywateli dbać będą ludzie zdyscyplinowani i zahartowani.  

Osieczna Triathlon Cup 2013 to pierwsza tego typu impreza organizowana na terenie gminy Osieczna. Na zawody składało się wiele konkurencji. Była rywalizacja dzieci w tzw. Aquathlonie, gdzie zawodnicy pływają i biegają, a także trzy konkurencje dla dorosłych: triathlon na dystansie sprinterskim tj. 600 m pływania, 15 km jazdy na rowerze i 3 km biegu, triathlon na dystansie tzw. ¼ Ironman czyli: 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu oraz rywalizacja sztafet na dystansie sprinterskim. Impreza odbyła się m.in. dzięki wsparciu władz miasta Leszna, miasta i gminy Osieczna oraz sponsorów. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali policjanci, strażnicy miejscy, strażacy oraz wolontariusze. Dzięki ich zaangażowaniu cała impreza była bezpieczna i nikomu nic się nie stało.

Komenda Miejska Policji w Lesznie wystawiła dwie sztafety w składzie: Anna Kowanek, Piotr Janus i Paweł Sakowicz oraz Dariusz Walczak, Bogdan Pazoła i Paweł Banaszak. Indywidualnie na dystansie sprinterskim wystartował Dawid Marciniak. Trzeba podkreślić, że w zawodach brali udział także wyczynowi triathloniści, którzy na co dzień trenują w klubach. W takich zawodach wszystkich: i zawodowców i amatorów łączy jedno – sportowa rywalizacja. Policyjne sztafety zajęły odpowiednio 13 i 17 miejsce, zaś rzecznik prasowy uplasował się na 39 miejscu. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Do zobaczenie za rok.

 

{galeria}AKTUALNOSCI_2013/WRZESIEN/TRIATHLON{/galeria}

Powrót na górę strony